Високопреосвященніший Єлисей відвідав с. Коропове

Розміщено на Лис 22, 2021 в Новини єпархії

22 листопада 2021 року, у свято ікони Божої Матері, що називається «Скоропослушниця», митрополит Ізюмський та Куп’янський Єлисей звершив Божественну літургію у храмі на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця» с. Коропове Зміївського благочиння.

Богослужіння почалося з урочистої зустрічі митрополита та його облачення.

Його Високопреосвященству послужило духовенство Зміївського благочиння та Вознесенського кафедрального собору.

На малому вході з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія Високопреосвященніший Єлисей звiв настоятеля храму ієрея Володимира Бугрина у сан протоієрея.

На прохальнiй єктенії було здійснено молитву за мир в Україні, а також здійснено моління за лікарів і недужих.

Після закінчення Літургії був здійснений молебний спів перед початком будь-якої доброї справи із закладенням капсули в храмі, що будується. Після чого хресний ходом пройшли на те місце, де до революції був Нікольський чоловічий монастир (створений у 17 ст.).

Після прибуття на місце колишнього монастиря було здійснено славлення та освячення каплиці на честь Преображення Господнього.
Після закінчення чину Високопреосвященніший Єлисей звернувся до тих, хто молиться з повчальним словом, після чого подарував ікону Божої Матері “Піщанська”.

У своєму архіпастирському слові митрополит Єлисей сказав: «Сегодня мы празднует память иконы Божией Матери «Скоропослушница». Ее история весьма примечательна. Она находится в греческом монастыре Дохиар на Афоне. По преданию эта икона была написана в 10-11-х веках, а чудесная история произошла в семнадцатом веке, когда монах трапезарь Нил, путешествующий ночью с зажженой лучиной, вольно или невольно коптил образ Божией Матери. Однажды, проходя, как обычно мимо иконы, он услышал: «Не копти мой Образ». Этот голос исходил от образа Божией Матери. Но он не поверил этому. Нарочно или не нарочно продолжал свое небрежение, продолжал коптить образ и вскоре последовали другие слова от лица Божией Матери, после которых он ослеп. И тогда он понял, что это была не чья-то шутка, не привидение, а действительно воля Божией Матери. Он искренне раскаялся, просил прощения и через какое-то время Божия Матерь приснилась ему и сказала, что она его прощает и возвратила ему зрение, и сказала ему: «Пусть этот образ называется «Скоропослушница», потому что Пресвятая Богородица через него будет также скоро слышать мольбы и просьбы о помощи всех православных христиан во всех точках земли. Сегодня, когда мы празднуем память этого чудотворного образа, притекаем к нему с нашими молитвами и просьбами о помощи, мы должны также подумать о том, какую глубину христианской жизни дает нам православие, ту самую глубину Благодати Святого Духа. Сегодня притекая с мольбами к образу Божией Матери, мы должны помолиться не только о наших земных нуждах, но и просить Матерь Божию помочь нам в главном христианском делании, а именно: чтобы в нас изобразился Господь и Бог наш Иисус Христос».

Після закінчення проповіді митрополит Єлисей дав усім, хто молиться, своє архіпастирське благословення.