Історія єпархії

Карта епархии

Дата створення: 8 травня 2012 р.

Опис:

Ізюмська єпархія створена рішенням Священного Синоду УПЦ від 8 травня 2012 р. (журнал №5) шляхом виділення із складу Харківської єпархії. Правлячому архієрею Синод постановив мати титул Ізюмський і Куп’янський.
Рішенням Синоду УПЦ від 20 липня 2012 р. (журнал №55) до Ізюмської єпархії належать Барвінківський та Близнюківський р-ни Харківської області (шляхом виділення із складу Харківської єпархії).
До складу єпархії входять наступні райони Харківської області: Балаклійський, Барвінківський, Близнюківський, Борівський, Великобурлуцький, Вовчанський, Дворічанський, Зміївський, Ізюмський, Куп’янський, Печенізький, Чугуївський та Шевченківський.

Ж У Р Н А Л № 45

ОБГОВОРЮВАЛИ ПИТАННЯ про розділення Харківської єпархії на дві самостійні..

ПОСТАНОВИЛИ:

1. Утворити Ізюмську єпархію, виділивши її із складу Харківської єпархії.
2. До Ізюмської єпархії віднести наступні райони Харківської області: Балаклійський, Борівський, Великобурлуцький, Вовчанський, Дворічанський, Дергачівський, Зміївський, Золочівський, Ізюмський, Куп’янський, Печенізький, Чугуївський, Шевченківський.
3. У Харківській єпархії залишити м. Харків і наступні райони Харківської області: Барвінківський, Близнюківський, Богодухівський, Валківський, Зачепилівський, Кегичівський, Коломацький, Красноградський, Краснокутський, Лозівський, Нововодолазький, Первомайський, Сахновщинський, Харківський.
4. Преосвященним Харківським і надалі іменуватися «Харківський і Богодухівський».
5. Преосвященним Ізюмської єпархії іменуватися «Ізюмський і Куп’янський».
6. Архієпископом Харківським и Богодухівським, керуючим Харківською єпархією, призначити Преосвященного Онуфрія, архієпископа Ізюмського, вікарія Харківської єпархії, звільнивши його з посади вікарія Харківської єпархії.
7. Єпископом Ізюмським і Куп’янським, керуючим Ізюмською єпархією, призначити Преосвященного Єлисея, єпископа Бердянського і Приморського, звільнивши його від управління Бердянською єпархією.
8. Тимчасове управління Бердянською єпархією доручити Преосвященному Луці, архієпископу Запорізькому і Мелітопольському.
Про що направити відповідні укази.

Ж У Р Н А Л № 55

На засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всія України Володимира

СЛУХАЛИ:

Рапорт Преосвященних архієпископа Харківського і Богодухівського Онуфрія та єпископа Ізюмського і Куп’янського Єлисея про зміни територіальних меж Харківської та Ізюмської єпархій.

ПОСТАНОВИЛИ:

1. До Харківської єпархії віднести Дергачівський і Золочівський райони Харківської області, виділивши їх зі складу Ізюмської єпархії.
2. До Ізюмської єпархії віднести Барвінківський і Близнюківський райони Харківської області, виділивши їх із складу Харківської єпархії.

Указом Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія від 28.09.2022 року тимчасове керування Ізюмською єпархією доручено митрополиту Харківському і Богодухівському Онуфрію.

23 листопада 2022 року рішенням Священного Синоду УПЦ митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звільнений від керування Ізюмською єпархією та почислений на спокій. Керуючим Ізюмською єпархією обраний клірик Харківської єпархії архімандрит Іоанн (Терновецький).

26 листопада 2022 року в Свято-Пантелеімонівському монастирі (Феофанія) м. Києва відбувся чин наречення архімандрита Іоанна (Терновецького) у єпископа Ізюмського і Куп’янського. 27 листопада 2022 року в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври за Божественною літургією відбулась Архієрейська хіротонія архімандрита Іоанна яку очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.