Високопреосвященніший Єлисей взяв участь в урочистостях Святогірської Лаври

Розміщено на Сер 24, 2021 в Новини єпархії

Эта запись также доступна на: Russian

24 серпня 2021 року в Святогірській Лаврі молитовно вшанували день пам’яті преподобного Іоанна, Затворника Святогірського.

О 8:30 відбулася зустріч Високопреосвященнішого Боголєпа, архієпископа Олександрійського і Світловодського.

Божественну літургію очолив Високопреосвященніший Арсеній, митрополит Святогірський, вікарій Донецької єпархії, намісник Свято-Успенської Святогорської Лаври.

Його Високопреосвященству співслужили митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей, митрополит Сєверодонецький і Старобільський Никодим, архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, єпископ Інокентій (Шестопаль), єпископ Добропільський Спиридон, вікарій Горлівської єпархії, єпископ Волноваський Амвросій, вікарій Донецької єпархії, єпископ Новопсковський Ірінарх, вікарій Сєверодонецької єпархії, єпископ Костянтинівський Паїсій, вікарій Горлівської єпархії, братія лаври і гості в священному сані.

На Божественній літургії підносилися молитви про мир в Україні і про припинення шкідливої пошесті.

По запрічастному вірші проповідь виголосив Преосвященніший єпископ Новопсковський Ірінарх.

Після закінчення Божественної літургії в Успенському соборі Святогірської Лаври відбулася хресна хода з іконою і мощами преподобного Іоанна Затворника на монастирську площу, де також був відслужений молебень.

Коротке житіє преподобного Іоанна, Затворника Святогірського

Народився майбутній Святогірський подвижник в Курську, в багатодітній родині побожних благочестивих міщан Степана та Олени Крюкових, що мали чотири сини і чотири дочки. З дитинства Іван (так нарекли святого в Хрещенні) був добрим, слухняним і працьовитим. Відданий на навчання виробництву пічних кахлів, через кілька років він настільки швидко розвивався в цій справі, що відкрив окремо від господаря свою фабрику, і з цієї справи мав гарний прибуток. Крім того, великий дохід приносили йому два заїжджі двори для приїжджих і готель, що були в його власностi.

З дитинства розташований душею до чернецтва, але з послуху батькам тимчасово вiдклав відход у монастир. По смерті батька Іван нарешті отримує благословення своєї матері на чернецтво. І залишивши свій будинок і все, що нажив за ці роки, він обирає собі місцем подвигу відокремлену Глинську Богородицьку пустель.

Одинадцять років провів він в Глинської пустині, несучи різні послухи, досяг успіху в ній духовно. І ось, в числі нечисленної братії перейшов на нове місце подвигів – оновлену обитель Успіння Пресвятої Богородиці у Святих Горах. Там майбутній Затворник старанно ніс послух економа, і за свою працю і благочестя був посвячений у сан ієромонаха і був призначений духовником для прихожих богомольців.

Беручи участь в очищенні крейдяних печер і розширенні печерних келій, особливо полюбив одну з них, і запалавши благим бажанням самітництва, став проситися в затвор. Отець-настоятель, архімандрит Арсеній (Митрофанов), з обережністю прийняв прохання майбутнього святого, і чимало його випробовувавДостойно пройшовши всі випробування, подвижник був допущений до подвигу затвора, що став вінцем його доброго подвижництва. В затворі преподобний перебував 17 років, цим догодивши Господу і сподобвся від Нього ще за життя дару прозорливості і сили молитви. Велика була смиренність і слухняність преподобного: давши обіцянку вийти з затвора на першу вимогу настоятеля, Затворник виконав його, погодившись перебратися на лікарняний хутір перш самої своєї смерті, яку і передбачив.

 

Про безсумнівну святість Святогірського Затворника Іоанна – плоду його великотрудного благочестивого житія, вінцем якого став великий подвиг затвора, смиренність і слухняність, притаманні святим навіть до смерті – говорить безліч чудес і зцілень, що відбувалися ще задовго до його прославлення. Так, багато хто одержував зцілення, помолившись на його могилі або після того, як там були відслужені панахиди, також багато зцілювалися і отримували полегшення в свою хворобу від покладання на них мантії преподобного і його вериг, що при життi носив Святогірський подвижник.

І в наш час є безліч випадків благодатної допомоги святого Іоанна Затворника, яка подається стражденним людям по молитвам у його чесних мощей або на його могилі. Пісок з могили преподобного і масло від його лампади паломники відвозять як святиню і також отримують зцілення по вірі своїй і молитві преподобному Іоанну Затворнику.

Преподобний Іоанн Затворник є небесним покровителем святої Святогірської обителі, а також зразком і прикладом для наслідування всім наступним після нього поколінням святогорців. Життя святого воістину є справжньою сповіддю Христа і Його Святої Церкви, твердим зберіганням святої віри православної і неухильним стоянням в істині і правді Христових.

Прославлення угодника Божого Затворника Іоанна – торжество безсумнівною, безперечної, засвідченої Церквою святості подвижника, який став для народу Божого своїм, рідним і близьким. Немов до живого, до нього знову і знову вдаються в Святі Гори тисячі богомольців з проханнями молитовного заступництва, свято сподіваючись на його неодмінну допомогу і по вірі своїй отримуючи просиме. І місце поховання чесного тіла Святогірського Затворника біля колишнього колись храму на честь Охтирської ікони Пресвятої Богородиці на лікарняному хуторі задовго до прославлення преподобного стало місцем особливого паломництва православного люду. Ніколи не припинявся і надалі ніколи не припинеться потік богомольців до його могили – одному з найбільш шанованих святих місць Святогір’я. Як ніколи не вичерпається багатотисячне паломництво до однієї з головних святинь Святогір’я – безцінному бісеру мощей угодника Божого, прославленого в лику святих 24 серпня 1995 р

 

Прес-служба Ізюмської єпархії

Переглянуто: (66)

Перейти до панелі інструментів