Тиждень 36-й по П’ятидесятниці

Розміщено на Лют 14, 2021 в Новини єпархії

14 лютого 2021 року, у 36-й тиждень після П’ятидесятниці, предпразднство Стрітення Господнього, мученика Трифона, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив Божественну літургію у Вознесенському кафедральному соборі м. Ізюма.

Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального собору.

Після закінчення Літургії було звершено спів акафісту біля чудотворного образу Божої Матері «Піщанська».

У своєму архіпастирському слові митрополит Єлисей сказав: «Євангельським читанням про Закхея випереджаються підготовчі тижні до Великого Посту. Підбадьорюючи нас, Господь говорить: «Сын Человеческий пришел призвать и спасти погибших». Прямуючи до міста Єрусалим, Ісус Христос затримався на відпочинок в місті Єрихоні. Двома найбільш видатними класами в населенні міста Єрихону були священики й митники. Це було переважно священицьке місто, в якому одним з начальників митарів був Закхей. Як начальник збирачів податків на користь римлян, Закхей був ненавидим народом. І звісно було очікувано, що Месія – син Давидів – буде прийнятий в будинку одного зі священиків, нащадків Аарона, але сталося не так: місце відпочинку Ісуса Христа визначило неждана жителями міста подія. Слово Господнє, з яким Ісус Христос звернувся до митаря, переродило грішника і з силою життєдайною воскресило в Закхея ті добрі якості його душі, які були задавлені в ньому жагою наживи, корисливістю і оточуючим до нього презирством. У захваті від наданих йому уваги і честі, Закхей, вставши з-за столу, урочисто заявив: «Господи! половину маєтку свого я віддам ось убогим, а коли кого-небудь образив, верну вчетверо».Він відкрив своє серце і перед Господом, і перед народом. А серце відкривається не словами, а ділом, або готовністю тут же почати здійснювати цю справу. І тільки тут Господь говорить: «ныне пришло спасение дому сему, потому что и он сын Авраама. Ведь Сын Человеческий пришел, чтобы отыскать и спасти то, что пропало». Язви гріха може вилікувати тільки рятівна любов Божа, яка здатна наповнити світлом найпотаємніші глибини людського серця. Попри все там, де чаша гріха наповнена по вінця, благодать удосталь виливається через край».