Високопреосвященніший Єлисей відвідав м Зміїв

Розміщено на Сер 31, 2020 в Новини єпархії

4

30 серпня 2020 року, в 12-ю неділю після П’ятидесятниці, віддання свята Успіння Пресвятої Богородиці, преподобного Аліпія, іконописця Печерського, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив Божественну літургію в Миколаївському храмі м Змієва.

Богослужіння почалося з урочистої зустрічі митрополита і його облачення.

Його Високопреосвященству співслужило духовенство благочиння та Вознесенського кафедрального собору.

На малому вході, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей нагородив настоятеля храму протоієрея Василя Хуста правом носіння другого хреста з прикрасами.

Після закінчення Літургії було звершено славлення Пресвятої Богородиці.

У своєму архіпастирському слові митрополит Єлисей сказав: «У сьогоднішньому євангельському читанні ми чули, як Один багатий юнак запитав Ісуса Христа: «Учителю благий! Що доброго повинен я зробити, щоб отримати життя вічне?» Ісус Христос сказав йому, що повинен він робити, і на закінчення додав, щоб той продав свій маєток і роздав убогим.

Почувши це, юнак відійшов з сумом, тому що мав великий маєток. І життя вічне хотілося йому наслідувати, і з маєтком шкода йому було розлучитися. З цієї нагоди Ісус Христос сказав Своїм учням: Поправді кажу вам, важко увійти багатому в Царство Небесне. І ще сказав їм: легше верблюдові крізь вушко голки пройти, ніж багатому ввійти в Царство Боже. А верблюду, цьому величезному тварині, як пройти крізь вушко голки? Неможливо. Значить, і багатому, при великому багатстві неможливо увійти в Царство Боже.

Почувши це, учні здивувалися і говорили між собою: хто ж після цього може спастися? Чим багатий юнак? Він багатий не тільки речовим багатством; він багатий тим, що відчуває, що він – праведник: він виконав всі заповіді Божі, він все зробив, чого з нього може запитати Господь, – чого ж з нього більше вимагати? Щоб він полюбив ближнього, як самого себе.Це не одна з Десяти заповідей; цю заповідь ми знаходимо в іншому місці Старого Завіту (Лев. 19, 18) і чуємо її повторювану Христом; вона означає: відречися від себе, забудь про себе! Нехай все твою увагу буде звернено до іншого, до його потреби: нехай твоє серце буде повно тільки любові до іншого, чого б це тобі не коштувало! .. І ось тут юнак стикається зі своїм речовим багатством: він готовий любити людей, але з положення своєї забезпеченості. А Христос йому говорить: Віддай все: і коли у тебе нічого не буде, тоді люби людей вільно, і йди за Мною, куди б Я не пішов …

І ми знаємо, куди Христос ішов: відректися від Себе до кінця і життя Свою віддати. Ми можемо діяти силою Божою; і як сказано в цьому читанні Євангелія, то що неможливо людині, Богу можливо. І знову-таки словами апостола Павла: «Все мені можна в зміцнюючий мене силі Господа нашого Ісуса Христа».

Після закінчення проповіді Високопреосвященніший привітав настоятеля храму протоієрея Василя з його 40-річчям.