Високопреосвященніший Єлисей відвідав Куп’янське благочиння

Розміщено на Сер 29, 2020 в Новини єпархії

15

29 серпня 2020 року, в віддання свята Успіння Пресвятої Богородиці, перенесення з Едеси до Константинополя Нерукотворного Образа (Убруса) Господа Ісуса Христа, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив Божественну літургію в Покровському храмі смт.  Куп’янськ-Вузловий Куп’янського благочиння.

Богослужіння почалося з урочистої зустрічі митрополита і його облачення.

Його Високопреосвящнству співслужило духовенство благочиння та Вознесенського кафедрального собору.

Після закінчення Літургії було звершено славлення Всемилостивого Спаса.

У своєму архіпастирському слові митрополит Єлисей сказав: «На наступний день після свята Успіння Пресвятої Богородиці, Православна Церква в своєму богослужбовому календарі святково згадує дійсну історичну подію перенесення з Едеси до Константинополя Нерукотворного Образа Господа Ісуса Христа. Таким чудесним зображенням пречистого лиця Свого на убрусе Ісус Христос благословив бути іконам. Відомо також, що євангеліст Лука був живописець і написав кілька ікон Божої Матері, які незабаром і стали предметом шанування. Як тільки стали будуватися християнські храми, ікони з’явилися необхідниою їх прикрасою. Нинішніє свято спонукає нас говорити про невимовну любов і милосердя Його до роду людського. Господь допомагає нам в труднощах, і нам буває з Ним добре. Але коли нам стає дуже важко, і здається, що допомога не приходить, ми не повинні сумувати і сумніватися. Потрібно пам’ятати, що Господь, хоч і спочив від Своїх справ, але Він завжди біля нас, Він – з нами в житейському морі. У кожного з нас власне життя, свій хрест, свій човник. І ми пливемо по житейському морю. Але Господь завжди думає і турбується про нас, і ніколи не дасть нам загинути, було б у на самих бажання врятуватися, і тоді Бог допоможе нам. Але тому, хто буде знехтувати про своє спасіння і не діяти, Господь не подасть Свою допомогу. Які б спокуси й випробування не зустрічалися на нашому життєвому шляху, не будемо сумувати. Будемо пам’ятати, що Господь завжди поруч і готовий відгукнутися на будь-який наш, навіть найменший і слабкий поклик. Тому будемо на будь-який час звертати наші молитовні погляди до Спасителя, і Господь ніколи не залишить нас, завжди підтримає, допоможе у важких обставинах і вгамує нашу внутрішню бурю».