Переддень свята Успіння Пресвятої Богородиці

Розміщено на Сер 28, 2020 в Новини єпархії

11

27 серпня 2020 року, в переддень свята Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив всенічне бдіння у Вознесенському кафедральному соборі м Ізюма.

Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального собору.

Після закінчення богослужіння митрополит Єлисей сказав проповідь, після якої дав своє архіпастирське благословення.

Iсторія свята

Свято Успіння Богоматері встановлене Церквою з давніх часів. Про нього згадується в творах блаженного Ієроніма, Августина та Григорія, єпископа Турського. У IV столітті він вже повсюдно святкувалося
в Візантії. За бажанням візантійського імператора Маврикія, який здобув перемогу над персами 15 серпня, день Успіння Богоматері (з 595 року) став святом загальноцерковним.

Але спочатку свято відбувалося не в один час: в одних місцях – в січні,
в інших – в серпні. Так, на Заході, в Римській Церкві (в VII ст.).
18 січня святкувалася «смерть Діви Марії», а 14 серпня – «взяття на небо». Спільне святкування Успіння 15 серпня в більшості східних і західних Церков встановлюється в VIII-IX ст.