П’ятниця 2-ї неділі

Розміщено на Бер 13, 2020 в Новини єпархії

13 березня 2020 року, в П’ятницю 2-го тижня, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей здійснив великопісні часи і Літургію Передосвячених Дарів в Піщанському чоловічому монастирі м. Ізюма.

Його Високопреосвященству послужила братія обителі в священному сані.

Після закінчення Літургії було звершено акафіст Страстям Христовим.

У своїй проповіді Високопреосвященніший Єлисей сказав: «Піст – весна духовна; час, коли повинно відпасти старе листя, коли повинні бути зрубані висохлі гілки. У весни немає місця застарілому, мертвому, висохлому – все, що є гріх, що смертне, все, що не ввійде в таємницю любові і радості, має вимерти в нас. Час посту – період серйозного духовного випробування себе, випробування, що приводить людину до благих внутрішніх змін. Покаяння – це і є зміна, зміна стану розуму і серця, оновлення нашої людської природи. Великий піст – це дійсно школа благочестя. Ні в якому разі не варто втрачати жодного дня. Дні посту є найкращим часом для того, щоб виховати таке ставлення до самого себе і, що найголовніше, особливе почуття Божественної присутності в своєму житті. А почуття присутності Бога в нашому житті є не що інше, як здатність сприймати Його Божественну благодать, що дарується нам через віру, молитву і піст. Хто постить не перший рік, знає, що піст проходить дуже швидко. Не встигнемо озирнутися – вже Страсна і Великдень. І кожен раз, коли озираєшся назад, розумієш, що знову піст пройшов не так, як хотілося. Звичайно, почуття жалю, покаяння краще якогось самовдоволення. Але все ж будемо цінувати цей час, яке дає нам Господь, поки ми в здоров’ї, розумінні, що і як потрібно робити, і поки Церква дає нам можливість налаштувати свою душу на правильний духовний лад. Амінь».