Високопреосвященніший Єлисей відвідав м. Куп’янськ

Розміщено на Січ 28, 2020 в Новини єпархії

Эта запись также доступна на: Russian


26 січня 2020 року, в 32-у неділю після П’ятидесятниці, після Богоявлення, віддання свята Богоявлення, в день пам’яті мучеників Єрмила і Стратоніка, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив Божественну літургію в Нікольському кафедральному соборі м. Куп’янськ.

Біля дверей храму парафіяни тепло вітали правлячого архієрея хлібом-сіллю і букетами квітів.

Богослужіння почалося з урочистої зустрічі митрополита Єлисея та облачення його на кафедрі в центрі храму.

Його Високопреосвященству співслужили клірики Куп’янського благочиння і Вознесенського кафедрального собору.

За Божественною літургією митрополит Єлисей звершив дияконську хіротонію над читцем і випускником Харківської духовної семінарії Михайлом Шпрахою.

Після закінчення Літургії було звершено славлення Пресвятої Богородиці.

У своїй проповіді митрополит Єлисей сказав: «Сьогоднішній недільний день називається в церковному календарі – “Неділею по просвіщенні”. І ми сьогодні з вами чули святе Євангеліє, де йдеться про початок проповіді Спасителя і Господа нашого Ісуса Христа, яку передували слова: “Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне”. Чому Господь наш Ісус Христос саме цими словами розпочав Свою проповідь людям? Ми повинні в своєму серці звернути на це серйозну увагу. З чого починається шлях до Бога? З чого починається виправлення людського життя? Як почати нам по-справжньому вірити? – Ось, Сам Господь дав нам відповідь. Звичайно ми думаємо про покаяння як про скорботний стан, коли ми згадуємо те зло, яке створили і з покаянним серцем до Бога про прощення, про зцілення. Але не тільки в цьому покаяння. Покаяння полягає передусім у тому, щоб лицем обернутися до Бога; це переворот в житті, це момент, коли, проживши, може бути, довгий час на віддалі від Бога, дивлячись на всі боки тільки щоб Його не помітити, тільки щоб не зустрітися очима з Його поглядом, ми раптом розуміємо, що тільки в Ньому ми можемо отримати ту повноту, яку шукаємо. Нове життя людина може почати, тільки якщо вона в світлі божественної благодаті, яку вона може пізнати через дотик божественний до її серця, побачити морок свого життя. Якщо вона відчує, цей світ божественний, який є на небі, і до якого закликається будь-яка людська душа, відчує морок власної душі, усвідомлює неправедність і більш того, гидоту своїх людських справ. Це і буде справжнім покаянням. Господь закликає нас, кажучи нам: Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне (Мт. 3, 2). Воно наблизилося до кожного з нас, наблизилося бо, що Христос прийшов у цей світ. Він явив Себе світові, він цей світ відкупив, врятував, помер за нього і воскрес для нашого спасіння. Тільки ми повинні бажати співвоскреснути з Ним».

Після закінчення проповіді Високопреосвященніший Єлисей дав архіпастирське благословення.

Прес-служба Ізюмської єпархії

Переглянуто: (66)

Перейти до панелі інструментів