З’їзд духовенства, що опікує козацтво України, в день пам’яті святого Апостола Андрія Первозванного

Розміщено на Гру 25, 2019 в Новини благочинь, Новини парафій

Эта запись также доступна на: Russian


З благословення глави синодального відділу у справах Козацтва митрополита Запорізького і Мелітопольського 13 грудня 2019 року, в день пам’яті Апостола Андрія Первозванного просвітителя Святої Русі, відбулися святкові урочистості.

Напередодні цього дня в місті Запоріжжі пройшов багатолюдний Хресний хід, що простягнувся від Свято-Покровського кафедрального собору до Свято-Андріївського собору, – в ньому взяли участь близько 5000 осіб.

Вранці 13 грудня в день престольного свята в Свято-Андріївському соборі була звершена святкова Божественна Літургія. Її очолив митрополит Лука у співслужінні духовенства єпархії та представників козачого духовенства з різних єпархій УПЦ. З благословення митрополита Ізюмського і Куп’янського Єлисея в богослужінні і урочистостях взяв участь співробітник єпархіального молодіжного відділу протоієрей Михайло Шульга.

У соборі, разом з духовенством та гостями єпархії, молилися представники влади та глави підприємств м. Запоріжжя та м. Києва. Божественна Літургія завершилася чудовою проповіддю владики Луки і Хресною ходою навколо кафедрального собору.

Священнослужителі, що опікують козацькі організації України, під керівництвом Його Високопреосвященства Владики Луки, зібралися на другому ярусі Свято-Андревского собору, де вперше за п’ять років відбулася конференція глав і співробітників відділів у справах козацтва.

Об 11.00 розпочалася нарада. Усім присутнім протоієрей Андрій Кузьмін запропонував до вивчення методички та посібники, складені ним по роботі з козацькими організаціями.

З вітальним словом до учасників конференції виступив глава синодального відділу по роботі з Козацтвом, митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука. Він поділився з присутніми розповіддю про виконану роботу за минулі п’ять років, а також визначив нові завдання і заходи щодо їх реалізації в майбутньому році.

За словами Владики Луки: «Козацтво завжди відігравало особливу роль в історії нашої держави. Козаки не просто захищали рубежі, будували фортеці і храми, але свято зберігали і захищали нашу православну віру. Наше завдання – зберегти ці традиції і передати їх новим поколінням». Серед напрямків, які повинні бути пріоритетними для священнослужителів, Владика виділив роботу з юними козаками. Окремої уваги з вуст Владики заслуговує розповідь про ікону Божої Матері “Самарська” – покровителька Козацтва.

Під час свого виступу верховний отаман війська Запорізького Панченко А. В. запросив присутніх на конференції священнослужителів приєднуватися до всіх заходів запорізького козацтва. Не менш цікаво виступив представник війська Запорізького в м. Суми отаман Лях В. В.

Учасники конференції заслухали короткі доповіді про виконану роботу глав і співробітників відділів по роботі з козацтвом – представників з 10 єпархій УПЦ: Дніпропетровської, Дніпродзержинської, Криворізької, Кіровоградської, Олександрійської, Бердянської, Київської, Харківської, Ізюмської, Запорізької.

З доповіддю також виступив і протоієрей Михайло Шульга. Майже всі заходи пов’язані з козацтвом на території Ізюмської єпархії відображені на офіційному єпархіальному сайті. Отець Михайло також розповів про проведені лекції і уроки на тему православної віри в козацьких установах і про всі заходи, в яких брали участь козаки з самого заснування Ізюмської єпархії.

На закінчення митрополит Лука подякував усім за понесені труди на благо Церкви Христової і побажав успіхів на цьому терені в майбутньому році. Після закінчення конференції відбулася святкова трапеза для всіх запрошених гостей і духовенства.

Священнослужителі повернулися в свої єпархії, щоб донести до кожного українського козака слова митрополита Луки: «Майбутній козак, майбутній захисник повинен пам’ятати, що в основі способу життя козака лежать, в першу чергу, православна віра і любов до Батьківщини. Саме на цьому грунтується ідеологія козацтва – віра і любов до Батьківщини. Це означає, що у козаків має бути чітке відчуття приналежності до Церкви, тому що немає Православ’я без Церкви. Якщо ж козак належить Церкві, то це означає, що він православний в повному розумінні цього слова».

Співробітник молодіжного відділу Ізюмської єпархії

Настоятель Свято-Успенського храму с. Соколово

протоієрей Михайло Шульга

Переглянуто: (118)

Перейти до панелі інструментів