Переддень 2-ї неділі Великого посту

Розміщено на Бер 23, 2019 в Новини єпархії

Эта запись также доступна на: Russian


23 березня 2019 року, напередодні 2-ї неділі Великого посту, пам’ять святителя Григорія Палами, архієпископа Фессалонітського, собор всіх преподобних отців Києво-Печерських, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив всенічне бдіння у Вознесенському кафедральному соборі м. Ізюма.

Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального собору.

Після закінчення богослужіння правлячий архієрей звернувся з пастирським повчанням до віруючих і дав святительське благословення.

Про другу неділю Великого посту

Православне вчення про піст, як засіб до благодатного осяяння, з особливою силою розкривається в спогаді в другу неділю пам’яті святого Григорія Палами, архієпископа Фессалонікійського, Чудотворця (жив в ХIV столітті, пам’ять – 14 листопада за старим стилем). Св. Григорій Палама, сам великий подвижник гори Афон, відомий як захисник Православ’я і викривач єресі Варлаама, калабрійского ченця, який відкидав православне вчення про благодатне світло, що освітлює внутрішню людину і іноді відкривається видимо (напр., На Фаворі і Синаї), і не допускав можливості досягти цього осяяння молитвою, постом та іншими подвигами самовідданості. На скликаному з цього приводу Соборі в Константинополі 1341 року св. Григорій Палама, названий «сином Божественного світла», викрив єретиків і захистив вчення про світло Божественне, Несотворенне, всюдисущне, яким осяяв Господь на Фаворі і яким опромінюються подвижники, що досягають цього осяяння за допомогою молитви і посту.

Церковна служба на честь св. Григорія Палами і його житіє складено в ХIV столітті Філофеєм, патріархом Константинопольським (1362-1365 рр.), а канон – Геннадієм Схоларієм (ХV століття).

Прес-служба Ізюмської єпархії

Переглянуто: (58)

Перейти до панелі інструментів