Як об’єднати православну молодь всієї України?

Розміщено на Жов 6, 2021 в Новини єпархії

29 вересня 2021 року з благословення блаженнійшого Онуфрія – митрополита Київського і всієї України, за щорічною традицією з Києва виїхали паломники на велосипедах в Святогірську Лавру.

Благословив присутніх велосипедистів в далеку дорогу від імені блаженнійшого Онуфрія, єпископ Сильвестр – ректор КДС і А, вікарій Київської митрополії. Цього року по всьому маршруту поїхали і троє дітей. По дорозі приєднувалися паломники з міст: Яготин, Бориспіль, Мгар, Полтава, Харків та Ізюм. В цілому мандрівників зібралося близько тридцяти осіб. По всьому маршруту групу супроводжували троє священиків.

Такі заходи в наш час проводити дуже важливо тому, що молодь з різних куточків нашої Батьківщини мають можливість у неформальній обстановці провести цілий тиждень в оточенні священнослужителів та інших цікавих людей.

На всіх місцях відпочинку відбувалися божественні літургії і все велопаломники готувалися і причащалися Святих Христових Таїн. Це найголовніше для нашого спасіння Таїнство Церкви багато хто з хлопців приймали вперше в житті.

Під час екскурсій і прогулянок по святих місцях і міських визначних пам’яток хлопці згуртувалися в одну велику родину. Всі перехожі звертали увагу на великий, згуртований, радісний, веселий і щасливий колектив. У громадських місцях проводилися “флеш – моби” зі співом православних піснеспівів, що викликало непідробний інтерес усiх, хто проходив поряд. Деякі люди випадково дізнавшись про цей захід, навіть не маючи велосипедів, приєднувалися до наших прогулянок і задавали різні питання, що цікавлять їх питання. Багатьом було дивно бачити священиків в спортивній формі, з шоломом в руках.

Як написала в “вайбере” одна дівчина, яка приєдналася до прогулянки вечірнім Харковом: “Благодарю за совместно проведённый один день с велополомниками! Казалось бы, один день, но это такая разрядка для мозга. Я под впечатлением, рада всех была видеть. Божьей помощи и Ангела Хранителя в пути!”

З благословення високопреосвященнішого Єлисея – митрополита Ізюмського і Куп’янського в Свято-Вознесенському кафедральному соборі паломники здійснили молебень перед Чудотворної іконою Божої Матері – Піщанської, а в ніч з 4 на 5 жовтня в Піщанському чоловічому монастирі для всіх мандрівників була здійснена нічна Божественна Літургія.

5 жовтня паломники прибули до заповітної мети і до кінцевої точки маршруту – в Свято-Успенську Святогірську лавру. Таким чином ми бачимо важливість для залучення молоді проведення таких заходів на славу Святої Православної Церкви!

Окрема подяка протоієрею Петру Семащука за мудре окормлення і правильно організовані велопоїздки по всіх святих місцях України.