Свято Піщанської ікони Божої Матері 195 років від дня освячення кафедрального собору (+Вiдео)

Розміщено на Лип 21, 2021 в Новини єпархії

21 липня 2021 року, у свято Піщанської ікони Божої Матері в Вознесенському кафедральному соборі була звершена соборна Божественна літургія.
У цей день виповнюється 195 років від дня освячення Вознесенського кафедрального собору.

Богослужіння очолив митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука.

Його Високопреосвященнеству співслужили митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей, митрополит Сєверодонецький і Старобільський Никодим, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Бердянський і Приморський Єфрем, єпископ Баришівський Віктор, духовенство Ізюмської єпархії та гості у священному сані.

Помолитися біля образу Піщанської ікони Божої Матері приїхали паломники з багатьох куточків нашої країни.

В 07:30 митрополит Елисей совершил молебное пение с водоосвящением в Песчанском мужском монастыре.

Біля дверей храму під святковий передзвін, хлібом-сіллю і букетами квітів тепло вітали Високопреосвященнішого Луку духовенство і парафіяни собору.

Богослужіння почалося з урочистої зустрічі митрополита Луки і облачення його на кафедрі в центрі храму.

Після закінчення Божественної літургії було звершено славлення біля чудотворного образу Божої Матері.
Митрополит Лука виголосив проповідь про чудотворне заступництво Божої Матері.

У своєму слові Високопреосвященніший Єлисей від щирого серця подякував митрополита Луку і всіх архіпастирів, пастирів і
усiх, хто молиться за розділену радість євхаристійного спілкування, за спільну молитву та побажав Божого благословення та фортеці при несенні архіпастирського служіння і втілення в життя Христових заповідей, в цей нелегкий час для нашої Вітчизни.

Митрополит Єлисей здійснив нагородження усіх, хто потрудився на славу Святої Церкви.

Відзнаки правлячого архієрея були удостоєні Анатолій Миколайович Євмен і Ігор Вікторович Турченко;

Медаллю Піщанської ікони Божої Матері І ступеня був нагороджений Олексій Павлович Абрамов.

Для прихожан і паломників, в честь святкового дня, трудівниками собору була приготовлена святкова трапеза.

[RoyalSlider Error] Array ( )

Вiдео: 195-річчя Свято-Вознесенського кафедрального собору м.Ізюм