Святе Богоявлення в Соколово

Розміщено на Лют 1, 2020 в Новини благочинь, Новини парафій

Эта запись также доступна на: Russian


В ніч з 18 на 19 січня 2020 року протоієрей Михайло Шульга в співслужінні протодиякона Сергія Зозулі звершив молебень з Чином Великого освячення води на річці Мжа. Вночі зібралося багато прочан, бажаючих освятити воду, зробити ковток «Великої агіасми» (Великою Святинею називається Богоявленська вода в Православній Церкві) і зануритися в заздалегідь приготовлену ополонку – йордань.

В проповіді отець Михаїл сказав, що Велике освячення води в Навечір’я і в саме свято Православна Церква звершує здавна, причому благодать освячення води в ці два дні завжди одна і та ж. Святість Хрещенської води проявляється ще й в тому, що вона тривалий час зберігається свіжою і непошкодженою.

В Навечір’я водосвяття відбувається в спогад Хрещення Господня, який освятив «єство водне». В саме ж свято Богоявлення освячення води буває в спогад власне події Хрещення Спасителя, коли «явив Себе так осязательно єдиний істинний Бог в Трійці поклоняємий: Бог Отець – голосом з неба, Бог Син – втілився – хрещенням. Бог Дух Святий – зішестям на охрещуваного» (свт. Феофан Затворник).

Вранці 19 січня в Свято-Успенському храмі с. Соколово зібралося багато парафіян. Настоятель храму протоієрей Михаїл Шульга вчинив Святкову Божественну Літургію Святителя Василя Великого.

Після заамвонної молитви в Свято-Успенському храмі так само був відслужений Чин Великого освячення води. Потім отець Михаїл освятив воду в селах Глибока Долина і Бірочек другий. Жителі обох сіл зібралися в повному складі. У всіх присутніх був святковий настрій і бажання швидше відчути дію благодаті Божої – Святої Хрещенської води: «О еже быти воде сей, освящения дару, грехов избавлению, во исцеление души и тела черплющим ю и емлющим, во освящение домов…, и на всяку пользу изрядну…» (з єктенії чину Великого освячення води).

Переглянуто: (150)

Перейти до панелі інструментів