Свято Святого Миколая в Свято-Успенському храмі с. Соколово

Розміщено на Гру 27, 2019 в Новини благочинь, Новини парафій

Эта запись также доступна на: Russian


19 грудня 2019 року в наш Свято-Успенський храм с. Соколово прийшло чудове свято – День пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських чудотворця.

Святитель Миколай, завдяки своєму християнському подвигу, відомий милосердям, добрими справами і діяльною любов’ю до ближніх, – вже багато століть гаряче любимий і дітьми і дорослими.

У цей день настоятель Свято-Успенського храму протоієрей Михайло Шульга звершив святкове богослужіння: водосвятний молебень з читанням акафісту святителю Миколаю.

Після закінчення богослужіння отець Михайло розповів в проповіді про те, що святитель Миколай був захисником віри, викривав розкол, породжений Арієм. Церква вчила, що у Святій Трійці Іпостасі однієї природи і однієї сутності, і Син і Святий Дух рівні Отця, а відступник Арій це відкидав. Святий Миколай був викривачем аріанства та інших єресей на Вселенському Соборі 325 р. від Різдва Христового.

Ще отець Михайло розповів в проповіді про чудеса, що здійснюються св. Миколаєм в порятунку моряків і мандрівників, а так само про те, що діти вважають святителя Миколая в образі Санта-Клауса чи Діда Мороза свої покровителем. Всі діти світу, хто поводився благочестиво протягом всього року, чекають від св. Миколая подарунки. Очікування дітей небезпідставні – святитель завжди (і за життя, і після смерті) являв чудеса допомоги всім нужденним і особливо дітям.

Свято-Успенський храм в цей святковий день був сповнений ошатно одягнених дітей: в гості до Святого Миколая, прийшли учні 4-х класів Соколовської школи, а самих маленьких привели батьки.

Школярі разом з вчителькою підготували виставу: вірші, присвячені святителю Миколаю і невеликий музичний спектакль про боротьбу добра і зла. У сценках вистави діти показували, як вони шанобливо і ввічливо ставляться до оточуючих і один до одного.

«Неслухняні» діти теж були – хлопчики зображали веселих піратів, які піддалися спокусі і потягли у Святителя Миколая (один з хлопців був в образі Діда Мороза) мішок з подарунками. Діти показали, що якщо любити людей, – навіть тих, хто, робить злі вчинки, – то лиходії і казкові, і справжні обов’язково виправляться. Наприкінці вистави розбійники покаялися і повернули мішок з подарунками Дідові Морозу. Добро перемагає зло. Завершив концерт паламар Свято-Успенського храму Іллюша Рєзник – він виконав на баяні музичне оповідання.

Коли концерт закінчився в храмі панувало радісне пожвавлення – всі присутні в храмі дітки і учасники вистави (не тільки Ангелочки, але і Пірати) отримали від Святого Миколая подарунки: яскраві чашки, книжечки, розмальовки та пазли.

Діти разом з батьками і прихожанами Свято-Успенського храму на чолі з настоятелем отцем Михайлом, помолилися біля ікони Святителя Миколи, архієпископа Мир Лікійських і були помазані Святим єлеєм.

Переглянуто: (109)

Перейти до панелі інструментів