Пам’ять святих безсрібників Косми і Даміана

Розміщено на Лис 15, 2019 в Новини єпархії

Эта запись также доступна на: Russian


14 листопада 2019 року, в день пам’яті святих безсрібників і чудотворців Косми і Даміана Асійських, в Вознесенському кафедральному соборі була звершена соборна Божественна літургія.

Це свято святих безсрібників має безпосереднє відношення до кафедрального собору, так як права (південна) частина собору освячена в їх пам’ять.

Свято розпочалося з Акафістного співу святим чудотворцям і освячення води, після чого було звершена Божественна літургія.

Божественну літургію очолив ключар кафедрального собору протоієрей Сергій Притоцький в співслужінні духовенства собору та Ізюмської єпархії та гостей у священному сані.

Після закінчення Літургії було здійснено хресний хід.

У своїй проповіді протоієрей Сергій сказав: «Сьогоднішній день – одне з храмових свят нашого кафедрального собору. День чудотворців і безсрібників Косми і Даміана Асійських. Вони жили в Малій Азії і по своїй вірі і ревнощам про виконання волі Божої і заповідей Божих взяли на себе обітницю безсрібництво, будучи цілителями, тобто лікарями. Вони, як і інші святі мужі: Кір і Іоан, Пантелеймон і Єрмолай і багато інших, – трудились як лікарі, не беручи за це грошей. Суть подвигу святих Косми і Даміана виражена прекрасно в сьогоднішньому євангельському читанні, коли сам Господь наш Ісус Христос говорить своїм учням: «Хворих недужих, прокажених очищайте, мертвих воскрешайте, виганяйте демонів; даром отримали, даром давайте»[(Мф. 10: 8)]. Святі мученики Косма і Даміан були як би два світильника на землі, сяючі добрими справами. Основним їх заняттям було лікарська справа, в якому вони досягли неабияких успіхів. Святі брати вважали себе служителями Божими, що зцілювали людей по їх вірі. Лікування безсрібники Косма і Даміан поєднували з проповіддю слова Божого, роз’яснювали хворим, що вони здійснюють зцілення благодатною силою Христовою, закликаючи їх до віри в Христа Спасителя, яка відкриває шлях до справжнього одужання — спасіння душі. Високий був подвиг святих цілителів. Після смерті святість лікарів-безсрібників Косми і Даміана була засвідчена багатьма чудесами.

Будемо ж і ми в міру сил наслідувати їх чесноти. Високо було їх боголюбство – так зігріє і наші серця вдячна любов до Господа Спасителя. Велике було їх чоловіколюбство – і будемо і ми милосердні до ближніх наших. Вони були безсрібники – так і нам так не затьмарить серця пристрасть до низької наживи. Будемо молити святих чудотворців Косьми і Даміана про лікування від душевної і тілесної немочі».

Для прихожан і паломників, в честь святкового дня, трудівниками собору була приготовлена ​​святкова трапеза.

Напередодні свята було звершене соборне всенічне бдіння.

Прес-служба Ізюмської єпархії

Переглянуто: (107)

Перейти до панелі інструментів