Переддень свята Успіння Пресвятої Богородиці

Розміщено на Сер 27, 2019 в Новини єпархії

27 серпня 2019 року, напередодні свята Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив всенічне бдіння у Вознесенському кафедральному соборі м. Ізюма.

Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального собору.

Після закінчення богослужіння митрополит Єлисей сказав проповідь, після якої дав своє архіпастирське благословення.

Історія свята

Свято Успіння Богоматері встановлене Церквою з давніх часів. Про нього згадується в творах блаженного Ієроніма, Августина та Григорія, єпископа Турського. У IV столітті він вже повсюдно святкувалося в Візантії. За бажанням візантійського імператора Маврикія, який здобув перемогу над персами 15 серпня, день Успіння Богоматері (с. 595 р.) став святом загальноцерковним.

Але спочатку свято відбувалося не в один час: в одних місцях – в січні, в інших – в серпні. Так, на Заході, в Римській Церкві (в VII ст.). 18 січня святкувалася «смерть Діви Марії», а 14 серпня – «взяття на небо». Спільне святкування Успіння 15 серпня в більшості східних і західних Церков встановлюється в VIII-IX ст.