Не в силі Бог, а в правді

Розміщено на Тра 19, 2017 в Новини єпархії

Эта запись также доступна на: Russian

З давніх-давен люди звертаються до Бога. Найчастіше вони згадують Його ім’я в ті моменти, коли їм потрібна допомога, коли не вистачає сил довести свою правоту.

Починаючи з 2014 року, в Україні були захоплено понад 50 храмів, до цього часу у багатьох населених пунктах країни спостерігається така загроза. Захоплення проходили і проходять організовано, зі зброєю у руках. На жаль, це відбувається за допомогою місцевої влади або при її повній бездіяльності.

6 квітня 2017 року Ізюмська єпархія виграла справу в Харківському господарському суді у Бугаївської сільської ради Ізюмського району під головуванням Диканя А.В. Рішеня суду вступило в дію з 25 квітня 2017 року.

Конфлікт почав загострюватися майже рік тому. Якийсь Ілля Зеленський, колишній священик Української Православної Церкви, позбавлений сану за порушення канонів Православної Церкви та шахрайство, був засуджений на 7 років з конфіскацією майна, після чого він перейшов до Київського патріархату. Скориставшись хитким політичним становищем в країні, Зеленський Ілля за допомогою голови Бугаївської сільської ради Диканя А. В. розгорнув кампанію проти Української Православної Церкви, розраховуючи на те, що люди села Бугаївка перейдуть в розкол, тобто – в Київський патріархат.

За словами голови села, основна претензія жителів Бугаївки полягає в тому, що під час війни на Донбасі служби в храмі здійснює представник Московського патріархату, нехай навіть і Української Православної Церкви. До самого ж настоятеля храму Охтирської ікони Божої Матері отця Олександра Панасенкоа претензій у жителів немає. Є лише умова: він повинен перейти до Київського патріархату.

За словами священнослужителя, він кілька разів на тиждень їздить до українських бійцяів на передову, відвозить гуманітарну допомогу і надає духовну підтримку. Отець Олександр підкреслює: «За Конституцією України  кожна людина має право вірити в кого завгодно. Люди вільні ходити в храми Київського патріархату і можуть створювати свою релігійну громаду, але в такому випадку вони повинні побудувати окрему церкву, як це роблять на Закарпатті, у Львівській, Житомирській і навіть Київській областях».

Беручи до уваги те, що храм ікони Охтирської Божої Матері перебуває у віданні Української Православної Церкви ось уже як 20 років, (громада зареєстрована 7 жовтня 1997 року), Ізюмська єпархія подала позов до Харківського господарського суду, щоб храм був оформлений, як такий, що належить релігійній громаді (парафії ) Української Православної Церкви Ізюмської єпархії.

Храм, де отець Олександр читає щонеділі служби, оповитий історією. Він був побудований близько 200 років тому нащадками полковника Григорія Донець-Захаржевського, вистояв під час правління «рад», хоча і був істотно пошкоджений, а під його куполом досі зберігся склеп, де поховані засновники храму.

Сподіваємося, що з допомогою Божою цей прихід, що подолав таку кількість різних негараздів, буде розвиватися і зміцнюватися, відроджуючи цю давню лампаду, яка до того ж є неповторним архітектурним пам’ятником нашої Батьківщини.

Прес-служба Ізюмської єпархії

Переглянуто: (224)

Перейти до панелі інструментів