Перепоховання останків воїнів в селі Мохнач Зміївського району

Розміщено на Лис 19, 2017 в Новини парафій

15 жовтня 2017 року в селі Мохнач Зміївського району було проведено перепоховання останків воїнів, котрі загинули в роки Другої світової війни.

Біля пам’ятника Солдату зібралось багато небайдужих людей, які прийшли, незважаючи на негоду, провести на вічний покій 41 героя. На заході,  присвяченому цій події ,були присутні: начальник Зміївського відділу культури та туризму Бідулін О.А, голова Скрипаївської сільської ради Лисак Т.М, директор ПП “Воєнні меморіали “Схід” Старченко В.С, депутат Скрипаївської сільської ради Грошова Н.М, настоятель Свято-Вознесенського храму с. Скрипаї  ієрей Олександр Онищенко, пошуковці,  мешканці населених пунктів.

Велику роботу здійснило ПП “ВМ “Схід”, яке протягом літнього періоду 2017 року проводило пошуки в районі с. Мохнач, де були знайдено тимчасові військові поховання. В результаті ексгумації та обстеження особистих речей встановлено 40 останків невідомих воїнів, а також опізнано одну людину.

Згідно повної бази ОБД-ЦАМО  м. Подільськ Гаєц (Гейц) Борис Йосипович 1909 року народився в  м. Харків. Родичів немає. До війни мешкав у м. Харкові по вулиці Жутовській, будинок 9. Був гвардії капітан, офіцер зв`язку 30-ї Танкової бригади, 3-тя Гвардійська Армія. Нагороджений в серпні 1943 року медалью “За бойові заслуги”, Орденом Червоної Зірки. Зник безвісті в серпні 1943 року.

Окрема подяка від мешканців Скрипаївської сільської ради військово-патріотичному об`єднанню “Орієнтир”, яке відгукнулося на допомогу при перепохованні останків воїнів в селі Мохнач.

На вічний покій знайдених героїв було проведено за канонами Православної церкви.