Високопреосвященніший Єлисей відвідав смт. Печеніги

Розміщено на Лип 8, 2020 в Новини єпархії

Эта запись также доступна на: Russian


7 липня 2020 року, в свято Різдва чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив Божественну літургію в Преображенському храмі смт. Печеніги.

Богослужіння почалося з урочистої зустрічі митрополита і його облачення.

Його Високопреосвященству співслужило духовенство Печенізького, Куп’янського благочиння, клірики Вознесенського кафедрального собору та духовенство Харківської та Олександрійської єпархій.

За Божественною літургією була вознесена сугуба молитва за мир в Україні та від шкідливої пошесті.

Після закінчення Літургії було звершено славлення Хрестителю Спасовому Іоанну.

У своєму архіпастирському слові Високопреосвященніший Єлисей сказав: «Сьогодні ми згадуємо пам’ять тієї людини, того великого праведника, про якого Сам Господь сказав так:«Істинно кажу вам, що не було серед народжених жонами більшого, ніж Іоанн Хреститель». Так Він сказав про Свого сучасника, про Свого родича, про пророка Іоанна. Ким же був Іоанн Хреститель, Предтеча Господа Ісуса Христа? Церква в своєму богослов’ї і співах називає його печаткою пророків. Тобто таким пророком, який як би запечатав пророче служіння, завершив низку цих богообраних мужів старовини, які не давали згаснути на землі слову Божому, які не давали можливості загрузнути цьому світу в пороках і беззаконнях, які пробуджували в людях совість і зберігали в їхніх серцях пам’ять про Бога. Згадаймо кілька з тих виразів, які вжиті Христом або Євангелієм по відношенню до Хрестителя Іоанна. Перше, що ми про нього чуємо, це те, що він – голос волаючого в пустелі. Пустеля – це не тільки місце ненаселене, це місце, де порожньо; і так часто в людському серці порожньо, в людському житті порожньо. Не тільки немає змісту вічного, але немає взагалі такого змісту, яким можна було б жити. І в цьому відношенні ми оточені – всі – людською пустелею. І ось в цій пустелі і ми покликані, подібно Хрестителю, свідчити. Свідоцтво Іоанна Хрестителя не розпочалося словами; раніше, ніж повернутися до людей і говорити, раніше, ніж владно вимагати від них, щоб вони стали гідні свого звання людини, він сам пішов в голу, жарку пустелю і залишився один з самим собою, віч-на-віч з самим собою перед очима Божими. Святий Іоанн Предтеча і нині волає до нас, як колись волав до ізраїльського народу: «Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне». «Покайтеся .., і учиніть гідний плід покаяння» (Мф.3,10). Будемо ж, возлюблені у Господі отці, браття і сестри, як можна частіше переноситися думкою в пустелю Іоанову, постараємося завжди носити в своїх серцях подвиги і світлий образ святого Предтечі Господнього і будемо молити йому, щоб він і в нас, як колись в народі іудейському , приготував шлях Спасителя. Очистимо свої душі від гріхів, бо таке благовоління Боже, в чому нехай допоможе нам Господь молитвами Пречистої Владичиці нашої Богородиці, святого Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна і всіх святих, що стоять біля престолу Божого і невпинно моляться за душі наші».

Після проповіді керуючий єпархією привітав благочинного округу і настоятеля храму протоієрея Іоанна Сороку з 50- річчям і нагородив його орденом преподобного Нестора Літописця ІІ ступеня. На адресу настоятеля від духовенства прихожан було сказано багато теплих слів.

Після чого Високопреосвященніший Єлисей дав святительське благословення.

Прес-служба Ізюмської єпархії

Переглянуто: (104)

Перейти до панелі інструментів