Эта запись также доступна на: Russian
31 травня 2020 року, в 7-у неділю після Пасхи, святих 318 богоносних отців Першого Вселенського Собору, віддання свята Вознесіння, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив Божественну літургію в Нікольському кафедральному соборі м. Куп’янськ.
Перед початком богослужіння урочисто зустріли частку Древа Господнього.
Біля дверей храму парафіяни тепло вітали правлячого архієрея хлібом-сіллю і букетами квітів.
Богослужіння почалося з урочистої зустрічі митрополита Єлисея та облачення його на кафедрі в центрі храму.
Перед початком Літургії правлячий архієрей звершив освячення іконостасу.
Його Високопреосвященству співслужили клірики Куп’янського благочиння і Вознесенського кафедрального собору.
На малому вході указом правлячого архієрея диякон Михайло Шпраха був нагороджений подвійним орарем.
Після закінчення Літургії було звершено славлення у частки Животворящого Древа Господнього з водоосвяченням.
Митрополит Єлисей звернувся до віруючих з пастирським словом: «У цей недільний день ми згадуємо святих отців I Вселенського собору, які затвердили істинне вчення про божественність Сина Божого, про единосущність Сина з Богом Отцем проти єретика Арія. Ми чули сьогодні Євангеліє, в якому міститься первосвященицька молитва Ісуса Христа Богу Отцю Своєму перед Своїми стражданнями. Цією молитвою Ісус Христос запевнив у Своєму Божественному посланництві, кажучи, що слова і веління Його суть слова і веління Його Небесного Отця, від Якого Він зійшов, Який послав Його і до Нього після земного життя Він повинен повернутися. «Я на те народився, – каже Він в Євангелії, – і на те прийшов у світ, щоб засвідчити правду». Отже, Христос прийшов у світ, щоб відкрити нам істину – істинне вчення про Бога, про світ, про людину, про Царство Боже і про спасіння. І без знання принесеної Христом істини неможливо нам спастися. Цю істину найближчі учні Господа, Його апостоли, за словами святого Іринея Ліонського, поклали в Церкву, як в якусь скарбницю, де вона зберігається і звідки кожен може черпати її на спасіння. Тому і називає апостол Павло Церкву «стовпом і затвердженням істини», бо істина Христова зберігається тільки в Церкві і буде зберігатися там до кінця віку. В Євангелії Господь говорить: «Створю Церкву Свою, і сили адові не переможуть її». З цих слів видно, що, з одного боку, сили адові не переможуть Церкву, але, з іншого боку, вони будуть воювати проти неї, вести безперервну боротьбу. І якщо ми подивимося на історію Церкви Христової, ми побачимо, що так воно і було: від самої колиски Церкви і до нашого часу диявол веде проти неї безперервну війну, застосовуючи найвитонченіші тактики, найрізноманітніші види зброї. У перші три століття християнської історії диявол намагався знищити Церкву чисто фізично – просто стерти її з лиця землі, створюючи проти неї криваві гоніння. Коли ж це не вдалося, ворог кардинально змінив тактику: якщо раніше він воював зовні, то тепер став воювати зсередини, сіючи в Церкві різні єресі і лжевчення. Не потрібно також думати, що єресі і лжевчення є справа давно минулих століть і до нас воно не має відношення. Це не так, єресі живі і в наш час, їх розповсюджувачами сьогодні є, наприклад, всілякі секти. Будемо всіма силами зберігати справжню православну віру, будемо твердо триматися рятівних її догматів,заповіданих нам від великих, святих і богоносних отців, що часто без коливання жертвували життям заради істини Христової. Будемо наслідувати їх в їх святій ревності, будемо йти тим шляхом, яким вони йшли. Бо тоді і ми, подібно цим великим мужам, станемо посудинами Благодаті і істини, тоді і ми увійдемо туди, куди увійшли вони, – в небесні обителі світла, в Царство Христове».
Після проповіді керуючий єпархією нагородив настоятеля храму протоієрея Анатолія Шпраха орденом святителя Миколая Чудотворця;
орденом преподобних Антонія і Феодосія Печерських був удостоєний Леонід Миколайович Хорошко;
орденом Ярослава Мудрого нагороджений Анатолій Вікторович Твердохлєбов;
медаллю Піщанської ікони Божої Матері ІІ ступеня були удостоєні Роман Вікторович Коншин і Сергій Вікторович Хаустов;
грамотою правлячого архієрея були нагороджені:
Володимир Григорович Шевченко, Олексій Юрійович Тищенко, Олександр Васильович Кучков, Сергій Олександрович Забіренко і Олександр Володимирович Грабницький.
Після закінчення нагородження Високопреосвященніший Єлисей дав архіпастирське благословення.
Прес-служба Ізюмської єпархії
Переглянуто: (354)