Неділя м’ясопустна

Розміщено на Лют 26, 2020 в Новини єпархії

Эта запись также доступна на: Russian


23 лютого 2020 року, в неділю м’ясопустну, про Страшний Суд, митрополит Ізюмський і Куп’янський звершив Божественну літургію у Вознесенському кафедральному соборі м. Ізюма.

Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального собору.

Після закінчення Літургії було звершено спів акафісту з водоосвяченням біля чудотворного образу Божої Матері «Піщанської».

Правлячий архієрей звернувся до парафіян зі святительським словом: «Сьогодні – Неділя Страшного Суду. Ця Неділя завжди передує Великому посту, нагадуючи про те, що нас будуть судити.Того дня ніхто не знає, знає тільки Бог Отець, але ознаки наближення його дані і в Євангелії і в Одкровенні св. ап. Іоанна Богослова. Страшний Суд не знає свідків або протокольного запису. Все записано в душах людських і ці записи, ці «книги» розкриваються. Все стає явним всім і самому собі, і стан душі людини визначає його направо або наліво. Идут одні в радість, інші в жах. Коли розкриються «книги», всім стане ясно, що коріння всіх вад в душі людини. Господь не став питати ні про що, що відноситься до віри, до світогляду, а запитав їх тільки про одне, і прямо: Чи були ви людяні на землі? Коли перед вами стояло горе – подумали ви про те, щоб втішити? Коли був голод, і холод, і туга, і залишені, і ув’язнення, і полон хвороби – що ви зробили: пожаліли чи ні? .. І тих, які пожаліли, Господь прийняв, ні про що інше не питаючи, тому що ці люди зуміли на землі любити – земною, реальною любов’ю, і тому були відкриті і до того, щоб вмістити і Божественну любов майбутнього століття. Але зверніть увагу і на тих, які нічого з цих справ людської любові не зробили. Коли Христос їм задає це питання, вони його навіть не розуміють: Де ж ми Тебе, Господи, бачили? Коли ж ми Тебе не відвідали в лікарні або в’язниці? Коли ж Тебе не одягли холодного, або не нагодували голодного? Коли не втішили в горі? .. Вони ніколи не помічали нікого навколо себе, інакше вони не ставили б питання про те, треба чи не треба. Бог чи отримає, як і не прямо, дар нашої любові, або тільки ця людина … Вони прожили все життя тільки для себе, ощадливо, розумно, тобто, в кінцевому підсумку, цілком шалено … Давайте продумаємо наше життя, поставимо питання , що було б, якби ось тепер, сьогодні нам довелося встати перед Богом і побачити, що ми – порожнеча, що ми прожили безглуздо і марно? І що було б, якби тепер, стоячи перед Богом в цій порожнечі, ми подивилися б навколо і побачили, що наше спасіння залежить від тих, які готові нас пробачити, і від того, чи здатні ми пробачити; і що ні вони, ні ми на це не здатні».

Примітка

Що значить «м’ясопуст»?

Слов’янський термін «м’ясопуст» (грец. Апокреос, лат. Carnisprivium – позбавлення м’яса) означає припинення куштування м’яса. Неділя м’ясопустна – це неділя за 56 днів до Великодня. За ним слідує ще одна – остання перед Великим постом неділя – «сирна», або, в просторіччі, – «масляна» (в народному календарі вона включає в себе ще й Прощену неділю в якості завершального акорду лихих народних гулянь). Ті, хто строго дотримуються дієтичної сторони поста відмовляються на цьому тижні від м’яса і їдять тільки яйця і молочні продукти (звідки і назва цього тижня). У цьому – останній ступінь підготовчого утримання.

Прес-служба Ізюмської єпархії

Переглянуто: (39)

Перейти до панелі інструментів