Літургія Передосвячених Дарів у смт. Слобожанське

Розміщено на Бер 22, 2019 в Новини єпархії

22 березня 2019 року, в п’ятницю другої седмиці Великого посту, в день пам’яті святих сорока мучеників, у Севастійському озері мучилися, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив Літургію Передосвячених Дарів в Трифонівському храмі смт. Слобожанське Зміївського благочиння.

Його Високопреосвященству співслужили клірики Зміївського округу і кафедрального собору.

Після закінчення Літургії митрополит Єлисей відправив заупокійну літію.

У своїй проповіді митрополит Єлисей сказав: «Сьогодні ми вшановуємо пам’ять сорока мучеників Севастійських. Святі мученики були аскетами і молитовниками, вони були простими воїнами. Походили з різних місць, отримали різне виховання, були неоднакові за характером. Як люди вони були абсолютно різними, і, по-людськи, крім військового звання і служби, їх ніщо не пов’язувало. Але духовно, у Христі, вони були єдині, і одностайно зробили мученицький подвиг. Стоячи в крижаній воді озера в лютий холод, вони не тільки відважно і мужньо терпіли муки, а й раділи, передчуваючи майбутні блага в Царстві Небесному. Царство Боже вже було в їхніх серцях. Для нас дуже важливо пам’ятати про їхній подвиг. Святитель Василій Великий у своєму слові приводить до того кілька причин. Перша причина та, що честь, що віддається мученикам, сходить до Бога і показує наше побожне ставлення до Того, Хто зміцнив їх на подвиг. Друга – та, що прославляючи мучеників, ми маємо можливість наслідувати їх приклад. За молитвами святих, що укріплюються Божественною благодаттю, і ми зможемо вчинити так само в подібних обставинах. Нехай подвиг мучеників, які жили до нас, які так само, як ми з вами, збиралися на молитву, нехай він буде для нас закликом, нехай буде еталоном, з яким ми можемо себе весь час порівнювати. Тому, що який інакше сенс, що ми прославляємо святих, співаємо їм величання, заради них збираємося всі разом? Але не втілюємо той християнський ідеал, який втілили вони »?