Святe джерело

Джерело Божої Матері — Кириченкова криниця

Святой источник, г. ИзюмНедалеко від Вознесенського собору є Святе джерело. Ось уже декілька століть не вичерпується благодатний потік його цілющої води. Жителі Ізюма й багаточисленні паломники з благоговінням черпають цей безцінний дар для своїх повсякденних потреб і для зцілення душі і тіла.

Цей живописний куток Ізюмської землі давно приваблює до себе подорожуючих, бажаючих втамувати спрагу прохолодною джерельною водою і перепочити в затінку дерев від далекої дороги. Насправді дивно бачити, що вода, яка б’є з-під землі у такій кількості, не вичерпується і не зменшується. За органоліптичними властивостями вона прекрасна і має у відповідній кількості все необхідне для відновлення та підтримки нормальної життєдіяльності організму людини. Температура води цілий рік +6, +8 С.

Народний переказ зберіг історію про виникнення цього джерела, яке серед ізюмчан відоме під іменем Кириченкової криниці.

В Ізюмському полку колись служив козак на прізвище Кириченко. Його дочка народилася сліпою, що приносило чимало засмучень і труднощів для всієї сім’ї. Богобоязливий й відвертий козак молився Богу і Пресвятій Богородиці та отримав одкровення викопати у дворі колодязь. Тількі лиш він приступив до цього, як відразу ж з-під землі забило чудотворне джерело, вода якого дарувала прозріння хворій. За іншою версією зцілення відбулося прямо в будинку, коли бризки джерела, яке пробивалося через підлогу, окропили хвору дівчину. Час стер місце садиби козака, не зберігся його дім, але цілюща вода до цього часу дарує втіху всім нужденним.

Не так давно біля джерела була влаштована капличка-купальня, в якій цілий рік, не боячись погодніх умов, можна з молитвою пройти під приємно освіжаючим струменем джерельної води. Тисячі паломників, які приїжджають до чудотворної Піщанської ікони Божої Матері, відвідують Святе джерело. Багато подорожніх, котрі приходять до джерела, дізнавшись про Піщанську святиню, поспішають помолитися перед нею у Свято-Вознесенський храм.

Завдяки молитвенному предстательству Божій Матері багато людей отримують зцілення від важких недуг, втіху в скорботах, допомогу в своїх потребах, можливість мати дітей, знаходять роботу, зцілюються від п’янства, збавляються від бісів. За цю швидку допомогу паломники назвали це джерело Джерелом Божої Матері.
Святой источник, г. Изюм
Чотири рази в році: в свята Хрещення — 19 січня, ікони Божої Матері «Живоносне джерело» (п’ятниця Світлої седмиці), переполовіння П’ятдесятниці (середина періоду між святами Пасхи та Трійці) й мучеників Маккавеїв (знесення Чесних Древ Хреста Господнього – 14 серпня) після літургії із Свято-Вознесенського собору до джерела направляється хресний хід і здійснюється освячення води.

Вода Джерела Божої Матері — надзвичайний дар Божий. Тим, хто ним користується, слід про це пам’ятати. Це місце освячене самою Богородицею. Усі, хто приходить і приїжджає сюди, повинні дотримуватися певних правил благоговійної поведінки на святому місці:

• o проходити під цілющою водою необхідно з молитвою непарну кількість разів, взявши, при можливості, попередньо благословення у священика; зазвичай у капличці читають молитву «Богородице Діво, радуйся»;
  • o в капличку чоловіки повинні заходити окремо від жінок; забороняється купатися чоловікам разом з жінками, навіть якщо це сімейна пара; немовлята і дівчата можуть заходити з дорослими жінками, хлопчики – з чоловіками; хлопчики з 3 до 5 років можуть знаходитися разом з мамою при відсутності інших жінок;
  • o не можна купатися голими: чоловіки повинні бути в трусах, жінки – в сорочках для купання і косинках чи хустках (при відсутності сорочки й косинки, їх можна придбати в храмі);
  • o при великому скупченні паломників, коли доводиться чекати своєї черги, слід читати молитву, не шуміти, не сваритися і не обговорювати, пам’ятаючи про благодать Божу, яка відвідує тільки покірливу людину;
  • o якщо в черзі є священики, інваліди, хворі люди, то необхідно пропустити їх вперед;
  • o на території джерела не можна палити, користуватися мобільними телефонами, вживати вульгарні слова;
  • o необхідно пам’ятати, що своїм шумом і безчинною поведінкою можна образити віруючих паломників;
  • o забороняється знаходитися в стані алкогольного й наркотичного сп’яніння, розпивати спиртні напої, реалізовувати продукти харчування та інші товари;
  • o недалеко знаходиться туалет;
  • o прохання підтримувати чистоту і прибирати за собою сміття;
  • o капличка-купальня відчинена в літній час з 6:00 до 22:00, в зимовий період – з 8:00 до 20:00;
  • o ємкості для води (пластикові баклажки) можна придбати в храмі.

За переказом, вода джерела Божої Матері не вичерпається навіть у найважчі часи, і багато хто зараз може випробувати на собі її чудодійну силу.

Свідчення про чудодійну допомогу Богородиці від Її Святої ікони й цілющої води з вдячністю для повчанння віруючих і всіх, хто шукає Істину, будуть прийняті у Свято-Вознесенському соборі.