Молитва Песчанской иконы Божией Матери

О Премилостивая и Премилосердная Мати Божия, Покровительнице града нашего Изюма и страны нашея, купно же и всего мира Молитвеннице, приими коленопреклонения ума и сердца нашего и услыши молитвы во умилении душ наших Тебе возсылаемыя: умилосердися, о Всепетая Мати, приими молитвы Тебе возносимыя, якоже издревле принимала еси молитвы, любящия зде, пред иконою Твоею возносимыя. Помози нам в побеждении прелестей и соблазнов мира сего, не попусти нам отверженным быти вечного небесного блаженства. Ты едина наша радость и утешение в жизни сей временней. Ты едина наша надежда в жизни вечной. Веруем, яко Ты Своею Богоматернею любовию и снисхождением удостоиши нас с Собою вожделенного Царствия Сына Твоего. Тебе убо просим: не отступай от нас, Всеблагая, защищай от всех козней вражиих. Не допусти нам погибнути чрез грехи наша, не лиши нас милосердия Божия; изжени из нас леность в молитве и в посещении храма Божия; избави нас от малодушия, уныния, вражды, гнева, подозрения, зависти, клеветы, ненависти и гордости бесовския. Вразуми поправших заповеди Церкви Христовой. Семействам нашим даруй мир и крепкую любовь, да согласно поживут родители и дети. Да живет в стране нашей правда Божия и да сохранятся в народе нашем святоотеческия обычаи. Вознеси, о Всеблагая, усердныя молитвы наша пред Богом о всего мира умирении, да не погибнет род человеческий в пламени опустошения всемирного, да познают вси людие Отца Своего Небеснаго и Тя, Пречистую Матерь Божию, Заступницу рода христианскаго. Приведи вси народы к истинному покаянию и исправлению греховныя жизни, да не будет для нас безответным день Страшнаго Суда Божия, но да сподобит нас Господь с Тобою вечныя радости небесныя, Емуже подобает всякая слава, честь и поклонение Отцу и Сыну и Святому Духу ныне и присно и во веки веков. Аминь.