Другий день свята Різдва Христового

Розміщено на Січ 8, 2021 в Новини єпархії

8 січня 2021 року, в п’ятницю – віддання свята Різдва Христового, собор Пресвятої Богородиці, праведного Йосифа Обручника, Давида царя і Якова, брата Господнього. Митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив Божественну літургію у Борисо-Глебскому жіночому монастирі с. Водяне Зміївського благочиння.

Правлячого архіпастиря тепло вітали ігуменя Ангеліна з сестрами.

Богослужіння почалося із зустрічі архієрея і облачення його на кафедрі в центрі храму.

Його Високопреосвященству співслужили клірики монастиря, Зміївського благочиння і Вознесенського кафедрального собору.

За Літургією було звершено сугубу молитву за мир в Україні та припинення згубної пошесті.

У своєму архіпастирському слові митрополит Єлисей сказав: «Прославляючи в яслах Народженого, ми шануємо і Народившу Його, вихваляючи в піснях і співах святе материнство. Вона носить в утробі «Носящего вся», народженого Немовля бабуває Вона завісами, живить Його молоком, охороняє Його життя у втечі в Єгипет, піклується про Нього в його юнацькі роки, при Ньому вона в Кані Галілейській, де Він робить перше чудо. Коли ж залишив Він Мати Свою заради служіння Отцю Своєму – для здійснення спасенного подвигу, – Вона не залишає Його при хресних стражданнях. Вона ж, разом з Йосифом Аримафейським, приймає з Хреста Тіло Сина Свого і разом з жінками мироносицями прагне помазати тіло Його. Як мало говорить Євангеліє про радощі Її материнства: одного разу лише сказано про Неї: «а Мария сохранила слова сии, слагая их в сердце Своем». Ці слова Архангела Гавриїла, це були і слова ангелів, які сповістли з небес про славу в яслах Народженого. Пресвята Діва стоїть в радості, воістину, на чолі всього земного материнства. В сьогоднішнє свято собору Пресвятої Богородиці будемо просити у Всесвятої про те, щоб Її благодатним сприянням і в нашій душі позначився хоча б малий образ тих чеснот і досконалостей, які прикрашали Її на землі, – щоб ми в діях своїх керувалися не своїми суєтними бажаннями, а пресвятою волею Божою, – щоб зберігали, скільки можливо, душу і тіло своє від гріха, і щоб уміли благодушно переносити ті лиха і печалі, котрі зустрічають нас на шляху нашого земного мандрування».

Дитяча воскресна школа при обителі порадувала відмінним виконанням Різдвяних колядок.

Митрополит Єлисей роздав дітлахам солодкі подарунки.