Переддень свята Введення в храм Пресвятої Богородиці

Розміщено на Гру 3, 2019 в Новини єпархії

3 грудня 2019 року, напередодні свята Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив всенічне бдіння у Вознесенському кафедральному соборі м. Ізюма.

Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального собору.

Після закінчення всеношної митрополит Єлисей звернувся до віруючих з привітаннями з нагоди передодня двунадесятого свята.

Історія свята

Про подію, що святкується, відомо з давнього церковного переказу, який відображено в церковних співах.

Про введення Пресвятої Діви в храм після досягнення Нею трирічного віку згадують, зокрема, антиохійський єпископ евод (I ст.), Блаженний Ієронім (IV ст.), Святий Григорій Ниський (IV ст.), Герман і Тарасій, патріархи Константинопольські (VII в.). Час встановлення свята на честь цієї події з достовірною точністю невідомо. На Сході свято отримало повсюдне поширення вже в ХІІІ-ІХ ст.