Середа Світлої седмиці

Розміщено на Тра 2, 2019 в Новини єпархії

1 травня 2019 року, в середу Світлої седмиці, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив Божественну літургію в Преображенському храмі с. Петрівське Барвінківського округу.

Біля дверей храму парафіяни тепло вітали правлячого архієрея хлібом-сіллю і букетами квітів.

Богослужіння почалося з урочистої зустрічі правлячого архієрея і облачення його на кафедрі в центрі храму.

Його Високопреосвященству співслужило духовенство Барвінківського благочиння і Вознесенського кафедрального собору.

Після закінчення Літургії було звершено Пасхальний хресний хід навколо храму.

На завершення богослужіння Високопреосвященніший звернувся до віруючих з пастирським словом. У своїй проповіді митрополит Єлисей підкреслив, що Великдень – перехід в інший світ. Всю Світлу седмицю не зачиняються царські врата в знак того, що для кожної людини небо відкрите. В знак того, що кожна людина, яка піде за Христом, і відірветься від зайвої земної суєти, і буде бажати тільки очищення свого серця, то досягне Царства Христового. Успадкувати Царство Небесне може тільки та людина, яка його жадає. Блаженні голодні та спраглі правди, бо вони, тільки вони, наситяться. Тому якщо немає у нас цієї алчби і спраги, ми нічого не досягнемо, навіть якщо будемо ходити в храм, сповідатися і причащатися за традицією. Прославляючи Воскресіння Христове, ми з особливою радістю приймаємо і прославляємо Його промисел про нас. «Слава Воскресінню Твоєму, Христе, слава царству Твоєму, слава смотрению Твоєму, Єдиний Чоловіколюбче.

Керуючий єпархією здійснив нагородження всіх тих, хто вніс свій внесок в зміцнення християнських цінностей і підтримку парафіяльної громади:

У зв’язку з 50-річчям настоятель храму протоієрей Василь Бринчак був удостоєний орденом Іова Почаївського ІІІ ступеня;

орденом Архистратига Михаїла був нагороджений Михайло Михайлович Шевляков;

медаллю князя Володимира був удостоєний Віталій Анатолійович Овередний;

медаллю Піщанської ікони Божої Матері ІІ ступеня був нагороджений Юрій Васильович Ткач;

грамотою правлячого архієрея були нагороджені:

Іван Валерійович Жихарєв, Віталій Миколайович Грек, Анастасія Дмитрівна Вольвач, Людмила Євгенівна Іващенко, Ольга Володимирівна Путятіна, Катерина Олексіївна Непочатова та Наталія Михайлівна Красникова.

Після закінчення нагородження Високопреосвященніший Єлисей дав архіпастирське благословення.