Переддень суботи акафісту

Розміщено на Кві 12, 2019 в Новини єпархії

12 квітня 2019 року, напередодні суботи Акафіста, похвали Пресвятої Богородиці, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив статутне богослужіння у Вознесенському кафедральному соборі м. Ізюма.

Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального собору.

Примітка

Субота 5-ї неділі Великого посту називається суботою Акафіста, або Похвала Пресвятої Богородиці. Свято встановлене в IX столітті за неодноразове позбавлення Константинополя за допомогою і заступництвом Пресвятої Богородиці від нашестя ворогів.

В цей день на утрені читається акафіст Божої Матері. Це єдина форма поєднання звичайної служби з акафістом, передбачена в церковному статуті.

Акафіст складається з 12 кондаків і 12 ікосів. Весь акафіст прочитується в чотири прийоми, кожен раз по 3 ікоса і 3 кондака. Кожне читання починається і закінчується співом кондака Взбранной Воєводі. На кожне читання священнослужителі виходять через царські врата на середину храму.