Престольне свято в кафедральному соборі (фото і відео)

Розміщено на Лис 4, 2018 в Новини єпархії

4 листопада 2018 року, в 23-ю неділю після П’ятидесятниці, в свято Казанської ікони Божої Матері в Вознесенському кафедральному соборі відбулося соборне архієрейське богослужіння.

Це святкування має безпосереднє відношення до кафедрального собору, так як ліва (північна) частина собору освячена на честь Казанської ікони Божої Матері.

Біля дверей собору, під святковий передзвін дзвонів, хлібом-сіллю і букетами квітів тепло зустріли митрополита Чернігівського і Новгород-Сіверського Амвросія духовенство і парафіяни собору.

Богослужіння почалося з урочистої зустрічі Високопреосвященнішого Амвросія і облачення його на кафедрі в центрі храму.

Божественну літургію очолив митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій.

Його Високопреосвященству співслужили митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей, архієпископ Фастівський Даміан, духовенство кафедрального собору та Ізюмського благочиння.

Помолитися в цей святковий день приїхали паломники з сусідніх єпархій.

Після прочитання Євангелія митрополит Амвросій виголосив проповідь про молитовне заступництво Божої Матері.

Після закінчення Божественної літургії був звершений молебень і хресний хід навколо собору.

З вітальним словом до архіпастирів, священнослужителів, парафіян і паломників звернувся Високопреосвященніший Єлисей. Правлячий архіпастир від щирого серця побажав, всім хто молився в храмі, покрову і заступництва Божої Матері. Владика підкреслив: «Ми молимо Пречисту і Її Сина про мир у всьому світі, щоб Він – Господь – благословив Своїм благословенням труди і всі наші добрі починання».

Митрополит Єлисей підніс в дар архіпастирям образ Божої Матері «Піщанська».

Після чого правлячий архієрей представив до нагороди ключаря собору протоієрея Сергія Притоцького, нагородивши його орденом апостола Іоанна Богослова. Орденом Піщанської ікони Божої Матері І ступеня був удостоєний Костянтин Васильович Тарасенко.

Для прихожан і паломників, в честь святкового дня, трудівниками собору була приготовлена ​​святкова трапеза.