Свято собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних

Розміщено на Лис 21, 2019 в Новини єпархії

21 листопада 2019 року, в свято собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив Божественну літургію в Борисо-Глібському жіночому монастирі с. Водяне Зміївського округу.

Біля дверей храму ігуменя з сестрами тепло вітали правлячого архієрея хлібом-сіллю і букетами квітів.

Його Високопреосвященству співслужило духовенство обителі та клірики кафедрального собору.

Після закінчення Літургії було звершено славлення безтілесним силам.

У своїй проповіді митрополит Єлисей сказав: «Сьогодні ми святкуємо пам’ять святого Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. У цей день ми згадуємо тих, хто живе в духовному світі – святих ангелів Божих. Апостол Павло в своїх посланнях згадує Престоли, Начальства, Власті, Господства, Сили, Архангелів, Ангелів. Відкрито нам також імена деяких верховних Архангелів. Ім’я Архистратига всіх Небесних Воинств – Михаїл. Він же – охоронець спочатку Богообраного народу, а потім – нового Ізраїлю, Христової Церкви. Ім’я другого Архангела – Гавриїл. Це – Божий благовісник. Він і пророку Даниїлу пояснював сенс видінь про прийдешні долі світу, і Пресвятій Діві сповістив про народження від Неї Спасителя, і – Захарії про народження Іоана Хрестителя. Писання каже, що Ангели «суть службові духи, що їх посилають на службу для тих, що мають наслідувати спасіння». У кожного є свій Ангел-хранитель. Ми сьогодні радо вітаємо незліченну безліч наших безтілесних помічників в боротьбі з гріхом і дияволом і просимо їх: «так вашими молитвами захистіть нас покровом крил невещественния Вашої слави». Тому що справжня їх зброя саме – молитва. Ми покликані до того, щоб з’єднатися на небі з ангельськими силами в їх вічному предстоянні і хвалі Бога. Однак, для того щоб це відбулося, ми повинні наслідувати Ангелам в їх досконалості. Ангели святі – і ми повинні жити свято. Ангели сяють чистотою – і ми повинні прагнути до чистоти, віддаляючись від гріха і всякої скверни. Ангели горять любов’ю до Бога і до людей – і ми повинні вчитися цієї небесної любові. Через любов до Бога Ангели не знають спокою ні вдень, ні вночі, але перебувають у невпинному славослів”ї Творця. І ми повинні завжди прославляти Господа своїми молитвами, своїми словами, своїми справами і всім своїм життям. І якщо будемо намагатися так жити, то, безсумнівно, свого часу приєднаємося до Ангельських небесних ликів і зіллємося з ними у вічному славослів”ї  Бога Творця, Якому одному подобає всяка слава, честь і держава нині і повсякчас, і на віки вічні”.

Після закінчення проповіді Високопреосвященніший Єлисей дав усім, хто молиться своє архіпастирське благословення.