Престольне свято в с. Cтара Гнилиця

Розміщено на Лип 11, 2018 в Новини парафій

7 липня в день Різдва Пророка Предтечі і Хрестителя Іоанна в с. Стара Гнилиця відбулося святкове богослужіння на честь престольного свята.

Божественну Літургію очолив благочинний Чугуївського округу настоятель Свято-Покровського собору м. Чугуїв протоієрей Іоанн Білич в співслужінні настоятеля храму протоієрея Кирила Зазеріна і кліриків Ізюмської єпархії.

Після закінчення богослужіння протоієрей Іоанн Білич сказав проповідь. «Сьогодні ми зібралися в цей святий храм, щоб разом з Церквою прославити Різдво Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. «Вперше неплоди днесь Христового Предтечу народжує, і Той є виконання усякого пророцтва: Його ж бо пророки проповідаша, на Цього в Йордані руку поклавши, явися Божого Слова пророк, проповідник, разом і Предтеча» (Кондак Різдва святого Іоанна Крестітеля). Явлення на світ праведника завжди є велика милість Божа до людей, бо на праведниках стоїть і тримається весь світ, а святий Хреститель Господній Іоанн є одним з найбільших праведників, більш якого, за свідченням Самого Господа нашого Ісуса Христа, ніхто «Не возстав  з поміж народженими від жінок» (Мф. 11, 11). І ось сьогодні, в день пам’яті святого Предтечі Господня ми посилимо увагу на житії цього великого Угодника Божого і побачимо, як воістину найбільша милість Божа посилається людям в особі праведників. Зі Святого Євангелія ми дізнаємося, що вже саме Народження Предтечі Господнього було незвичайним і супроводжувалось чудесами. Святий Пророк народжується по предсказанію Архангела Гавриїла від старих батьків: Захарії і Єлисавети. Народжується Предтеча, і священик Захарія звільняється від німоти, якою був покараний за невіру. Народжується Предтеча, і радіє Єлисавета, з якої знімається наруга за неплодство. Але недовго святе немовля Іоанн втішався ласкою престарілих батьків, Батько його — праведний Захарія — був убитий в храмі, а мати — праведна Єлизавета, — сховавшись в горах, щоб врятувати немовля від Іродових вбивць, також скоро померла. Як проходили дитячі роки святого Іоанна Хрестителя — нам невідомо, так як в Святому Письмі на це немає вказівок. «Не питай мене, — каже святитель Іоанн Златоуст, — як Іоанн під час зими і під час спеки сонячної жив в пустелі, особливо в незрілому віці». І відповідає: Іоанн в пустелі жив, як на небі. Укрепліний Божественою допомогою, дитя зростало і зміцнювалося духом, готуючись до превеликого служіння — підготувати народ до прийняття Месії — Спасителя світу. Тридцять років він мешкав у пустелі, носячи одяг з верблюжого волосу, і харчуючись лише акридами і диким медом. Але ось настав час, і святий Іоанн залишає пустелю і являється на берегах Йордану. «Покайтеся, — пролунав голос проповідника поста і покаяння,— приблизилося бо Царство Небесне». Призивом до покаяння і укріпленню в Йордані святий Іоанн Хреститель готував синів Ізраїлевих до прийняття Спасителя світу. Стоячи на межах двох Завітів, він, здається, нічого більше не бачив, крім двох предметів — це гріхів людських, в яких потопав грішний світ, і Агнця Божого, вземлющого гріхи світу. «Покайтеся, приблизилося бо Царство Небесне», — волає він до народу. І властний заклик до покаяння не залишився марним. З усіх боків Іудеї став стікатися до нього народ, спраглий до очищення від гріхів і хреститися в Йордані. Рятівна справа проповіді покаяння, возлюблені у Господі отці, брати і сестри, залишається дійсним і після пришестя у світ Христа Спасителя. Адже і Господь почав Свою спасенну проповідь тими ж словами: «Покайтеся, приблизилося бо Царство Небесное».