Свято святителя Луки Кримського

Розміщено на Чер 12, 2018 в Новини єпархії

11 червня 2018 року, в свято святителя Луки сповідника архієпископа Сімферопольського, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив Божественну літургію в храмі святителя Луки Кримського в м. Куп’янську.

Богослужіння почалося з урочистої зустрічі правлячого архієрея і одягання його на кафедрі в центрі храму.

Його Високопреосвященству співслужило духовенство Куп’янського благочиння і Вознесенського кафедрального собору.

Після закінчення Літургії митрополит Єлисей очолив хресний хід навколо храму та звершив освячення дзвонів.

У своєму архіпастирському слові керуючий єпархією сказав: «Сьогодні Церква шанує дивовижну людину! Доктор медичних наук, вчений, хірург, педагог і художник прийняв священний сан в найстрашніші роки більшовицьких гонінь на Церкву. За свою віру святителя тричі заарештовували і він був відправлений на заслання. У 1934 році вийшла у світ його наукова праця «Нариси гнійної хірургії», яка ще за життя святителя витримала три видання загальним тиражем 60 000 примірників і є актуальною і сьогодні. За неї святитель Лука отримав Сталінську премію першого ступеня. Єпископ Лука пішов по багатостраждальному і скорботному шляху сповідання і мучеництва. Безкомпромісне і ревне служіння Богу і людям, смиренне несення хреста звели його на висоту святості. Будучи в засланні, він не залишав свого лікарського обов’язку, поєднуючи пастирську і медичну діяльність, спасаючи душі й тіла людей. Святий угодник Божий Лука, просіяв в сонмі святих Церкви Христової як сповідник, явив у своїй особі образ доброго пастиря, що зцілює недуги як душевні, так і тілесні, показав приклад поєднання служіння архіпастиря і лікаря. Його богословські трактати пробуджують віру і переконують тих, хто сумнівається в істинності буття Божого, спростовуючи різні псевдонаукові теорії. Свої подвигом святитель показав, що є “несення хреста Христового”. Архієпископ Лука залишився вірним сповідання Істини, і, де б він не був: в катівні, на кафедрі, за операційним столом — він був носієм слова: «Так да просвітиться світло ваше перед людьми, щоб бачили ваші добрі діла і прославили Отця вашого, Який на небесах».