Субота Світлої седмиці

Розміщено на Кві 15, 2018 в Новини єпархії

Эта запись также доступна на: Russian


14 квітня 2018 року, в суботу Світлої седмиці, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив Божественну літургію в храмі на честь ікони Божої Матері «Казанська» в с. Старовірівка Шевченківського благочиння.

Богослужіння розпочалося з урочистої зустрічі правлячого архієрея і одягання його на кафедрі в центрі храму.

Його Високопреосвященству співслужили благочинний Куп’янського округу протоієрей Анатолій Шпраха, протоієрей Олексій Годлевський, благочинний Шевченківського округу протоієрей Олександр Воробйов, благочинний Дворічанського округу протоієрей Олександр Свиридов, настоятель храму ієрей Віталій Церковний, ієрей В’ячеслав Калініченко, секретар єпархії архідиякон Юрій Чудак і протодиякон Олег Зирянов.

На малому вході митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей удостоїв настоятеля храму ієрея Віталія Церковного богослужбової нагороди – наперсним хрестом.

Після заамвонної молитви Високопреосвященніший Єлисей прочитав молитву на роздроблення артоса.

Після закінчення Літургії було звершено Пасхальний хресний хід навколо храму.

У своєму архіпастирському слові митрополит Єлисей сказав: «Завершується Великодня Седмиця, в яку ми прославляли Воскреслого Господа. Вчора ввечері ми зробили останню Пасхальну вечірню і останню Великодню утреню, а сьогодні за сталим стародавнім звичаєм ми, продовжуючи славити Воскреслого Господа, в той же час приносимо, роздрібнюємо і роздаємо артос, який має дуже важливе значення, тому що приноситься він на славу Воскреслого Господа. Благословляючи і подаючи учням земним насущний хліб, Господь тим самим благословив земні справи і дні роду християнського. Благочестива людина і їжу куштує, і трудиться заради свого прожитку – все на славу Божу, з подякою і смиренням, і тому Господь благословляє його, посилаючи йому благоденство і мир душевний. Смакуючи святий артос, в світлі і променисті великодні дні, уподібнимося апостолам в твердості віри, в упевненості незримої присутності серед нас воскреслого Спасителя. Ми, читаючи Євангеліє сьогодні, не були присутні на Таємній вечері, але якщо наші серця горять любов’ю, Господь і нам відкриється в ламанні благословенного хліба».

Після закінчення проповіді керуючий єпархією представив до нагороди тих, хто потрудився на славу Матері Церкви.

Медаллю князя Володимира були нагороджені В’ячеслав Тимофійович Ісіченко та Володимир Максимович Азаров;

Медаллю преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських був удостоєний Микола Йосипович Горошко;

Грамотою правлячого архієрея були нагороджені Микола Андрійович Носков, Людмила Іванівна Куленок, Валентина Олексіївна Матяс, Галина Вікторівна Муратова, Аліна Володимирівна Галищук, Петро Іванович Козир, Людмила Володимирівна Костиря, Євген Васильович Ковтун, Василина Василівна Луганська, Тетяна Михайлівна Литвиненко та Олександр Михайлович Ревенко.

Після закінчення нагородження Високопреосвященніший Єлисей дав архіпастирське благословення.

Прес-служба Ізюмської єпархії

Переглянуто: (148)

Перейти до панелі інструментів