Велике водосвяття в Куп’янську

Розміщено на Січ 23, 2018 в Новини парафій

19 січня 2018 року в м. Куп’янську святкування, приурочені до свята Хрещення Господня, пройшли за давно сформованою традицією на річці Оскіл. Після Божественної літургії, яку в Свято-Миколаївському кафедральному соборі звершив настоятель протоієрей Анатолій Шпраха, спочатку відбувся Богоявленський хресний хід навколо собору.

Батько Анатолій окропив усіх присутніх свяченою водою і привітав зі святом. Урочисто дзвонив дзвін, церковний хор тішив слух водохресними співами. Святкування продовжилося на річці Оскіл біля спеціально вирубаної у льоді хрестоподібної ополонки. Отець Анатолій там звершив чин великого освячення води і триразово занурив в студені води Осколу Святий Хрест.

Відразу після освячення найсміливіші куп’янчани поринули в «хрещенську купіль». Хто не ризикнув наслідувати їхній приклад, того священик рясно окропив святою водою.

Настоятель кафедрального собору отець Анатолій сердечно привітав присутніх зі світлим святом і побажав усім тілесного здоров’я, духовної просвіти, милості Божої і глибокої віри в Пресвяту Трійцю, яку дві тисячі років тому показав Бог під час Хрещення Ісуса Христа у водах Йордану, коли Бог Отець промовляв з неба, втілений Син Божий хрестився, а Дух Святий зійшов у вигляді голуба.